מידע אודות הלוואות מחוץ למסגרת הבנקאית

הלוואות חוץ בנקאיות הן ההלוואות הנפוצות ביותר כיום בישראל מאז המהפכה שהתחוללה לפני מספר שנים בתחום זה והממשלה אפשרה לגופים נוספים להציע לציבור הרחב הלוואות בריבית. ההלוואות ניתנות הן לפרטיים והן לעסקים, ובד”כ הלוואות בסכומים של עשרות אלפי שקלים ניתנות דרך הטלפון תוך מספר דקות. הלוואות של אלפי שקלים בודדים ניתן לקבל מחברות האשראי השונות תוך מספר דקות וזהו היתרון הגדול בהלוואות דרך חברות האשראי. יחד עם זאת, תמיד מומלץ לבצע השוואה כי תמיד כדאי לזכור שכסף עולה כסף, והרבית זה מה שתשלמו בסוף מלבד ההלוואה שלקחתם.

שימוש בקרנות הפנסיה להלוואות חוץ בנקאיות

כדאי שתדעו שניתן להשתמש כביטחונות להלוואה בחיסכון הפנסיוני שלכם, בקופת הגמל, בביטוח המנהלים או בקרן הפנסיה. המשמעות היא שבפועל אתם לא זקוקים לביטחונות וערבים אלא שימוש בכספים העתידיים שחסכתם בתור בטחונות להלוואות חוץ בנקאיות. מובן שביטחונות אלו הם לכל דבר ועניין, ואם לא תצליחו להחזיר את ההלוואה שלקחתם, יש סיכוי שחלק מכספי הפנסיה שלכם ילכו לטובת החזרת ההלוואה.

מה גובה ההלוואה שניתן לקחת מחוץ לבנק

גובה ההלוואה נקבעת ע”י הגוף שממנו תבקשו לקחת הלוואה, אך באופן כללי תוכלו לקחת הלוואה אם יש ברשותכם נכסים עתידיים כמו קרן פנסיה, ביטוחי מנהלים וכו’. בפועל אם יש בקרנות הפנסיה שלכם חצי מליון ש”ח, תוכלו לקחת הלוואה באזור ה 400 אלף ₪ כיוון שאם אתם פורעים קרן של פנסיה לפני הזמן יש צורך בתשלום מס. כמובן שיש פקטורים נוספים כגון מוסר התשלומים שלכם, צ’קים חוזרים, משכורת חודשית ויציבות בנושא התשלומים.

הלוואות מחברות האשראי

סוגי הלוואות חוץ בנקאיות

סוגי ההלוואות מחוץ לבנק כוללים את המלווים בריבית ובאישור משרד האוצר. מדובר בגופים כמו חברות האשראי אבל גם בגופים קטנים יותר שאינם מוכרים וברשותם רישיון למתן הלוואות בסכומים קטנים יותר. סוג נוסף של מלווה בריבית הוא “השוק האפור” שגם בו יש עסקנים שנותנים הלוואות ללא רישיון ובריביות גבוהות מאד, מי שמשתמש בשוק אפור כנראה לא יכול לקחת הלוואה בשום מקום אחר, אנו מזהירים אתכם מקבלת ההלוואות לעסקנים ללא רישיון. סוגים נוספים המתאימים יותר לעסקים הם אמצעי מימון משלימים להלוואות דוגמת הפקטורינג והליסינג.
להסבר על סוגי ההלוואות (בריבית קבועה, משתנה, צמודה, הלוואות בלון וכו’) היכנסו לעמוד סוגי ההלוואות.